Grafika - stomatologia
Dnia 2018-12-05 odbyło się szkolenie, pt. "Profesjonalna ochrona przed próchnicą" przeprowadzone przez przedstawicielkę firmy Colgate. Firma gościła w naszej szkole już nie pierwszy raz, ale dostarcza nam zawsze aktualnych danych, dotyczących ostatnio często kontrowersyjnego tematu jakim jest fluor.
W myśl maksymy "lepiej zapobiegać niż leczyć", warto aktualizować swoją wiedzę, wzbogacać ją i zdobywać nowe argumenty do pracy w "walce z próchnicą", a w Polsce jest ona zatrważająca.  W związku z tym nigdy dość informacji w dotyczących profesjonalnej profilaktyki stomatologicznej. Przyszłe higienistki stomatologiczne potrzebują narzędzi do efektywnej pracy w powyższej kwestii, aby móc efektywnie wspierać pacjentów "słowem i czynem". Prelegentka omówiła środki do higieny jamy ustnej wspierające profilaktykę stomatologiczną na wszystkich poziomach. Uczestnicy szkolenia otrzymali drobne upominki w ramach spotkania, które pomogą im poznać bliżej proponowane produkty. W szkoleniu wzięły udział słuchaczki I i II roku higieny stomatologicznej i nauczyciele Wiesława Wnuczyńska, Aleksandra Szutarska oraz  Ilona Rowińska.